Usługi rachunkowe

Świadczymy kompleksowe usługi rachunkowe na rzecz małych, średnich i dużych przedsiębiorców. Z doświadczenia naszych pracowników korzystają zarówno firmy lokalne z aglomeracji śląskiej, jak i przedsiębiorstwa o zasięgu ogólnokrajowym oraz międzynarodowym. Proponujemy Państwu częściową oraz pełną obsługę księgowości, kadr i płac, począwszy od prowadzenia ksiąg handlowych, poprzez księgę przychodów i rozchodów , aż po sprawozdania roczne. Obsługujemy firmy stosujące ryczałt ewidencjonowany jako sposób formy opodatkowania dochodów, wspomagamy rozliczanie podatku VAT, wspomagamy w zakresie rozliczeń z ZUS. Naszą pomoc przy rozliczeniu PIT proponujemy również Klientom indywidualnym.

Rachunkowość i podatki: czym się zajmujemy?

• Oferujemy prowadzenie ksiąg handlowych w pełnym zakresie (weryfikacja pod względem księgowym przesłanych do nas dokumentów, dekretacja, zapisy na kontach, księgowanie, potwierdzenia sald). Do prowadzenia pełnej księgowości, czyli ksiąg handlowych zobowiązane są kapitałowe spółki prawa handlowego i spółki osobowe prawa handlowego. Pełna księgowość obowiązuje, w zależności od kwoty uzyskiwanych przychodów netto w poprzednim roku podatkowym, spółki cywilne, spółki jawne, spółki partnerskie oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Zapewniamy rzetelne i jasne prowadzenie ksiąg handlowych, w oparciu o obowiązujące prawo oraz z uwzględnieniem potrzeb każdego Klienta.
Prowadzimy także raporty kasowe (za dodatkową opłatą). Mogą nam Państwo bezpiecznie zlecić tę usługę, zyskując pewność, że prowadzenie ksiąg handlowych Waszej firmy znajdzie się w dobrych rękach.

• Opracowujemy roczne sprawozdania finansowe firm (bilans, rachunek zysków i strat, przepływy pieniężne), a także na specjalne życzenie Klienta sprawozdania za inne okresy

• Tworzenie plany kont dla nowo powstałych firm

• Opracowujemy sprawozdania dla banków, dla NBP oraz innych instytucji finansowych

• Prowadzimy podatkowe księgi przychodów i rozchodów, w pełnym zakresie, łącznie z rejestrami zakupu i sprzedaży

• Prowadzimy samodzielne rejestry VAT. Chętnie podejmiemy się rozliczania podatku VAT, czyli podatku od towarów i usług, który jest pobierany na każdym kolejnym etapie obrotu towarami lub usługami. W naszym kraju podatkiem VAT obłożone są m.in. sprzedaż towarów i usług, import i eksport towarów, wewnątrzwspólnotowe nabycie i dostawa towarów. Stawka podstawowa podatku VAT w Polsce to 23%. Obowiązek rozliczania podatku VAT mają przedsiębiorcy, którzy przekroczyli limit sprzedaży wynoszący 200 tys. zł rocznie oraz nie są objęci zwolnieniem z VAT. Wybrane towary i usługi objęte są nakazem rejestracji i rozliczania podatku VAT niezależnie od wysokości sprzedaży: są to m.in. wyroby tytoniowe, jubilerskie, metale szlachetne czy towary objęte akcyzą.

• Prowadzimy uproszczoną księgowość w postaci ryczałtu i przychodów ewidencjonowanych

• Wypełnimy za Państwa deklaracje podatkowe, typu: PIT-5, PIT-5L, PIT-4, VAT-7, VAT-UE, CIT-2, CIT-8. Pomagamy przedsiębiorcom w prawidłowym rozliczeniu PIT: nasi księgowi wykonają za Państwa wszelkie rozliczenia podatkowe i będą pamiętać o dostarczeniu stosownych dokumentów do urzędu skarbowego. Warto pamiętać, że przedsiębiorcy, podobnie jak osoby prywatne, mają obowiązek rzetelnego i skrupulatnego rozliczania się z fiskusem. Przy rozliczeniu PIT płatnik podatku (lub osoba dokonująca w jego imieniu tego rozliczenia) musi uwzględnić formę, w jakiej jest prowadzona jego działalność gospodarcza. Inny PIT składają podatnicy korzystający z opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, inny korzystający z karty podatkowej, a jeszcze inny płatnicy podatku liniowego. Dla nas nawet rozliczenie PIT wyglądające na trudne i skomplikowane nie będzie problemem.

• Prowadzimy dla firm sprawy związane z płacami i kadrami oraz zapewniamy pełną obsługę w zakresie ZUS (sporządzanie list płac, wypełnianie umów: o pracę, o dzieło, zlecenie; świadectw pracy, kartotek wynagrodzeń pracowników, wypełnianie deklaracji pracowniczych PIT-11, PIT-8B oraz pozostałe sprawy kadrowe), prowadzenie akt pracowniczych (za dodatkową opłatą)

• Pełna obsługa w zakresie ZUS (wypełnienie deklaracji ZUS-owskich za płatnika i przesyłanie ich za pomocą przekazu elektronicznego); rozliczenia z ZUS, wyliczenia składek ZUS. W przypadku przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą opłacają oni odpowiednie składki do ZUS-u za siebie, jeśli natomiast przedsiębiorca zatrudnia pracowników, musi wykonywać równie za nich wyliczenia i opłaty składek ZUS. Ich wysokość zależy m.in. od tego, czy mamy do czynienia z początkującym przedsiębiorcą oraz od tego, jakie było minimalne wynagrodzenie w polskiej gospodarce w danym roku rozliczeniowym. Nasze księgowe chętnie zajmą się wyliczeniem składek ZUS dla każdego Klienta.

• Pomagamy w rejestracji nowo powstałych podmiotów gospodarczych (przygotowanie dokumentacji do US oraz ZUS)

• Na życzenie Klienta wykonamy także dodatkowe usługi:

– stworzymy zasady polityki rachunkowej przedsiębiorstwa,
– utworzymy zasady obiegu dokumentacji księgowej,
– opracujemy dla firm regulaminów pracy,
– dostosujemy się do indywidualnych potrzeb kadrowych każdej obsługiwanej przez nas firmy.

Outsourcing usług księgowych – dlaczego warto?

Na outsourcing usług księgowych, czyli zlecenie obsługi księgowej zewnętrznemu podmiotowi decyduje się dziś coraz więcej firm. Jeśli Klient jest usatysfakcjonowany jakością świadczonych usług księgowych, taka współpraca może trwać owocnie przez długie lata. Outsourcing usług księgowych oznacza dla przedsiębiorstwa większe bezpieczeństwo prowadzenia działalności gospodarczej oraz znaczną oszczędność czasu i pieniędzy w budżecie danej firmy. Firma dzięki zleceniu księgowości kompetentnemu i doświadczonemu biuru rachunkowemu zyskuje lepszą pozycję na rynku i przewagę nad konkurencją. Dodatkowo profit zapewnia firmie scedowanie na zewnętrzny podmiot również spraw związanych z obsługą podatkową oraz kadrowo-płacową. Z outsourcingu księgowości szczególnie chętnie korzystają małe i średnie przedsiębiorstwa oraz firmy rodzinne.

Doradztwo księgowe – w czym możemy pomóc?

Jesteśmy do dyspozycji naszych Klientów w zakresie profesjonalnego doradztwa księgowego. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i wskażemy optymalne rozwiązania dla Państwa firmy w zakresie księgowości. Dzięki kompleksowej merytorycznej wiedzy popartej bogatym doświadczeniem zawodowym naszych księgowych może zapewnić naszym Klientom rzetelną pomoc nawet w trudnych sytuacjach. Korzystając z naszej oferty doradztwa księgowego, mogą mieć Państwo pewność, że potraktujemy poważnie Wasze problemy i nie zostawimy żadnego pytania bez odpowiedzi.
Poza usługami księgowymi oraz innymi wyżej wymienionymi usługami – na specjalne życzenie – świadczymy także usługi informatyczne dla naszych Klientów.