Doradztwo podatkowe – Katowice

Doradztwo podatkowe stanowi jeden z najważniejszych segmentów naszej działalności, ponieważ okazuje się podstawą zastosowania optymalnych rozwiązań w zakresie obsługi księgowości i rachunkowości firmy. W ramach naszych usług przybliżamy Klientom rozumienie litery prawa oraz oferujemy pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczej, co bezpośrednio wiąże się z wyborem odpowiedniej formy opodatkowania. Działamy na rzecz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, działających w zróżnicowanych branżach, więc doskonale znamy realia gospodarcze i prawne wielu sektorów produkcji, usług i handlu.

Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu naszych pracowników oraz nieustannie śledzimy zmiany w prawie podatkowym, dlatego proponujemy rozwiązania zgodne z najnowszymi standardami, które okazują się najbardziej korzystne dla naszych Klientów. Zajmujemy się nie tylko bieżącym doradztwem, lecz także reprezentujemy interes firmy przed organami sprawującymi kontrolę nad poprawnością ewidencji podatkowej.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalisty w zakresie podatków?

Podatki to kwestia budząca w wielu przedsiębiorcach uzasadnione obawy. Właściwe oraz terminowe ich regulowanie i przestrzeganie dotyczących ich przepisów jest niezbędne z punktu widzenia prawa. Wszelkie uchybienia w tym zakresie podlegają karze grzywny nakładanej przez Urząd Skarbowy. A może być ona bardzo wysoka. Dlatego też, by wszystkie formalności dostały dopełnione w odpowiedni sposób, warto skorzystać z naszych usług związanych z doradztwem podatkowym. Pozwolą one Państwu mieć poczucie komfortu i bezpieczeństwa, wynikające z pewności, że zawodowcy trzymają rękę na pulsie. Oszczędzi to wiele stresu, a także pozwoli wybrać najbardziej korzystny system podatkowy. Usługi te warto również połączyć z rozliczaniem podatku VAT czy obsługą kadrowo-płacową.

Pomoc zewnętrznej firmy w zakresie podatków jest nie tylko wygodna, ale też opłacalna. Utrzymywanie zajmującego się tym działu czy pracownika wiązałoby się z dużo większymi kosztami dla firmy. I to nie tylko w kwestii pensji dla tych osób, ale również szkoleń. Nasze biuro oferujące doradztwo podatkowe zatrudnia wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy aktualizują swoją wiedzę na temat zmieniających się przepisów podatkowych na bieżąco. Mogą nas Państwo obdarzyć pełnym zaufaniem i powierzyć nam pieczę nad swoimi podatkami.

Obsługa w zakresie Jednolitego Pliku Kontrolnego

Oferujemy wsparcie we wdrożeniu w dotychczasowe działania firmy Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). do którego rozliczania od 2018 roku zobowiązani są wszyscy płatnicy podatku VAT. Zgodnie ze zmianami w prawie podatkowym są oni bowiem zobowiązani do uwzględniania go w comiesięcznym zestawieniu. Wiąże się to z przesłaniem do Urzędu Skarbowego dokładnej ewidencji zakupów i sprzedaży, informacji o wpływach i płatnościach, wyciągów bankowych, a nawet przebiegów samochodów firmowych.