Doradztwo podatkowe – Katowice

Doradztwo podatkowe stanowi jeden z najważniejszych segmentów naszej działalności, ponieważ okazuje się podstawą zastosowania optymalnych rozwiązań w zakresie obsługi księgowości i rachunkowości firmy. W ramach naszych usług przybliżamy Klientom rozumienie litery prawa oraz oferujemy pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczej, co bezpośrednio wiąże się z wyborem odpowiedniej formy opodatkowania. Działamy na rzecz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, działających w zróżnicowanych branżach, więc doskonale znamy realia gospodarcze i prawne wielu sektorów produkcji, usług i handlu.

Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu naszych pracowników oraz nieustannie śledzimy zmiany w prawie podatkowym, dlatego proponujemy rozwiązania zgodne z najnowszymi standardami, które okazują się najbardziej korzystne dla naszych Klientów. Zajmujemy się nie tylko bieżącym doradztwem, lecz także reprezentujemy interes firmy przed organami sprawującymi kontrolę nad poprawnością ewidencji podatkowej.

 

Obsługa w zakresie Jednolitego Pliku Kontrolnego

Oferujemy wsparcie we wdrożeniu w dotychczasowe działania firmy Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). do którego rozliczania od 2018 roku zobowiązani są wszyscy płatnicy podatku VAT. Zgodnie ze zmianami w prawie podatkowym są oni bowiem zobowiązani do uwzględniania go w comiesięcznym zestawieniu. Wiąże się to z przesłaniem do Urzędu Skarbowego dokładnej ewidencji zakupów i sprzedaży, informacji o wpływach i płatnościach, wyciągów bankowych, a nawet przebiegów samochodów firmowych.