Na czym oszczędzamy decydując się na wirtualne biuro?

Na czym oszczędzamy decydując się na wirtualne biuro?

Korzystanie z usług wirtualnego biura robi się z roku na rok coraz bardziej popularne. Małe i dopiero rozpoczynjące swoją działalność firmy szukają oszczędności i chcą skupić się na profesjonalnym sekretariacie dopiero wtedy, gdy firma zacznie zarabiać na siebie. Wirtualne biuro prowadzone przez doświadczonych pracowników innej firmy to wygoda dla początkującego przedsiębiorcy, ale przede wszystkim koszty, których może uniknąć. Jakie są prawdziwe oszczędności powstające przy korzystaniu z wirtualnego biura?

Lokal

Przede wszystkim początkujący przedsiębiorca nie musi martwić się o lokal dla swojej firmy. Jeśli tylko ma możliwość pracy z domu, biuro potrzebne jest mu w zasadzie do oddzielenia adresu domowego od służbowego i obsługi korespondencji. Nie ma sensu więc wynajmować lokalu płacąc wysoki miesięczny czynsz, skoro można skorzystać z usług i tak już działającego biura. Usługa wirtualnego biura to nieporównywalnie niższa kwota za miesięczny abonament.

Pracownik

Drugim wysokim kosztem w przypadku własnego sekretariatu byłoby zatrudnienie pracownika. Pensje profesjonalnych sekretarek nie są małe, a do tego dochodzą jeszcze inne koszty zatrudnienia pracownika, które ponosi pracodawca. W przypadku korzystania z usług wirtualnego biura nie musimy martwić się o to, czy dana osoba przyjdzie do pracy, czy będzie na zwolnieniu lub urlopie. Firma, która świadczy nam usługę musi sama zadbać o to, aby nasze biuro prężnie działało w umówionych godzinach.

Sprzęt

Kolejną oszczędnością jaką daje wirtualne biuro jest brak przymusu wyposażania sekretariatu. Pomijając nawet rzeczy takie jak komputer, telefon, drukarka czy faks, biuro musi być wyposażone w meble. Początkujący przedsiębiorca, który liczy każdy grosz nie musi więc wydawać fortuny na ladę recepcyjną, sofę do poczekalni czy krzesła dla sekretarek. Odpadają również mniejsze koszty, takie jak szafki na segregatory i zwykłe akcesoria biurowe, takie jak długopisy, koperty, czy taśma klejąca.