Biuro księgowe i rachunkowe PLUS w Katowicach – O nas

Biuro księgowe Plus znajduje się w Katowicach w województwie śląskim. Naszymi Klientami są przedsiębiorcy z całej aglomeracji. Celem działalności naszego biura jest fachowa pomoc firmom w ich sprawnym funkcjonowaniu. Swoją ofertę kierujemy także do osób planujących otworzyć firmę, zapewniając pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczej oraz do nowo tworzonych przedsiębiorstw.

Czym się zajmujemy?

Wykwalifikowani eksperci z biura księgowo-rachunkowego Plus z profesjonalizmem i zaangażowaniem zajmą się prowadzeniem dla Państwa ksiąg przychodów i rozchodów, dokumentów z zakresu kadr i płac czy ZUS-u. Firmy korzystające z naszych usług zawsze mogą liczyć na fachowe doradztwo księgowe.

Świadczymy usługi dla małych i średnich firm, jak również dla przedsiębiorstw zatrudniających 100 i więcej pracowników oraz spółek (z o.o., cywilne, jawne, komandytowe). Wśród Klientów naszego biura rachunkowego są także osoby fizyczne, firmy podlegające konsolidacji, spółdzielnie, stowarzyszenia i fundacje. Obsługujemy także podmioty z Niemiec i Austrii.

Biuro Rachunkowo-Księgowe Plus posiada licencję Ministerstwa Finansów oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Dobra księgowa to podstawa, by firma funkcjonowała sprawnie

Nawiązanie współpracy z dobrą księgową jest wręcz kluczowe dla każdego przedsiębiorstwa. Nie musi ona być zatrudniona na etacie. Doskonale w tym przypadku sprawdzają się usługi zewnętrznego biura księgowego. Można na takim posunięciu zaoszczędzić sporo czasu, gdyż właściciel nie będzie musiał samodzielnie zajmować się sprawami księgowymi i będzie mógł zająć się innymi zadaniami związanymi z prowadzeniem działalności. Skorzystanie z usług biura pomoże również w uniknięciu błędów w rozliczeniach oraz opóźnień. Terminowość i skrupulatność są bowiem niezbędnymi cechami dobrej księgowej. Powinna też posiadać szeroką wiedzę opartą o aktualne przepisy dotyczące księgowości i podatków, a także doświadczenie w zawodzie. Nasze biuro może zapewnić Państwu usługi księgowych mających wszystkie te cechy. Warto więc nawiązać z nami stałą współpracę, obejmującą pełną obsługę kadrowo-płacową przedsiębiorstwa oraz księgowość.

Dlaczego warto współpracować z biurem księgowym?

Sam fakt, że na rynku lokalnym i krajowym działają dziś liczne biura księgowe oraz rachunkowe potwierdza, że rośnie zapotrzebowanie na ich usługi. Już samo porównanie kosztów samodzielnego prowadzenia księgowości przez firmę oraz zlecenia usług księgowych specjalistom z biura rachunkowego pokazuje, że ta druga opcja bardziej się opłaca. Zaletą oferty biur księgowych jest również kompleksowość świadczonych przez nie usług: poza księgowością zajmują się one również podatkami oraz obsługą kadr i płac. Wybierając biuro rachunkowe do współpracy, warto zawsze upewnić się, czy jego pracownicy mają wszystkie stosowne kwalifikacje i uprawnienia.

Nasze biuro jest miejscem wolnym od homofobii.