Obsługa płac w Katowicach

Płace obsługiwane częściowo lub całościowo w sposób zdalny przez zewnętrzne biuro rachunkowe nie tylko kumulują oszczędności, lecz także zmniejszają ryzyko biznesowe. Outsourcing płac, podobnie jak ma to miejsce w przypadku w przypadku kadr, umożliwia bowiem ograniczenie nakładów finansowych niezbędnych do utrzymania osobnego działu księgowego. Ponadto, decydując się na takie rozwiązanie, przenoszą Państwo odpowiedzialność za obsługę płacową na specjalistów, a co za tym idzie – zyskują pewność, że wszystkie zadania zostaną wykonane terminowo i z najwyższą dokładnością.

Kompleksowa obsługa płac na terenie Katowic

W ramach współpracy oferujemy kompleksową obsługę płac. W związku z tym to na naszych barkach spocznie m.in. rozliczanie pracowników, przygotowywanie zgłoszeń i deklaracji do ZUS-u oraz Urzędu Skarbowego, czy też sporządzanie rocznych deklaracji dla podatników (PIT). Oprócz standardowych rozliczeń PIT zajmujemy się:

  • tworzeniem list płac pracowników;
  • sporządzaniem miesięcznych kalkulacji PIT-4 i rocznych PIT-11;
  • przygotowywaniem deklaracji ZUS;
  • wystawianiem zaświadczeń;
  • reprezentowaniem przed ZUS-em i PIP-em.

Jakie korzyści zapewnia obsługa płacowa w biurze PLUS?

Jeśli nawiążą Państwo współpracę z naszym biurem zyskacie przede wszystkim terminowe i wolne od błędów naliczanie płac i sporządzanie listy płac. W efekcie pracownicy będą mieli pewność, ze zawsze otrzymają wynagrodzenie bez opóźnień, a ich składki zostaną poprawnie naliczone oraz odprowadzone. Ponadto firma zyskuje ochronę przed błędami w rozliczeniach i ich konsekwencjami.

Nasze usługi związane z płacami są wykonywane według określonego harmonogramu, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko powstania jakichkolwiek zaległości. Przedsiębiorca ma w efekcie większy komfort, dając pracownikom poczucie bezpieczeństwa jeśli chodzi o prawidłowe i terminowe naliczenie wynagrodzenia.

Ponadto zewnętrzne usługi dotyczące płac pozwalają zaoszczędzić sporo czasu oraz pieniędzy. Nie trzeba bowiem tworzyć odpowiedniego działu w firmie bądź szkolić pracowników w zakresie kadr i płac. Inwestując w zewnętrzną firmę księgową przedsiębiorstwo może funkcjonować sprawnie, bez obaw o zaległości czy błędy, a właściciel i pracownicy mogą się skupić na innych zadaniach.

Jasne zasady świadczenia przez nas usług zapewnią Państwu większą kontrolę wydatków, czyli umożliwią łatwiejsze zaplanowanie budżetu przedsiębiorstwa. Ponadto zyskają Państwo wsparcie naszych specjalistów w razie kontroli zewnętrznej z urzędu.

Wszystkie nasze działania związane z obsługą płac dopasowujemy do charakteru firmy i potrzeb jej pracowników. Ponieważ jesteśmy doświadczeni w tym, co robimy, gwarantujemy nie tylko prowadzenie dokumentacji zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi, lecz także przyśpieszenie czasu naliczania płac, co z pewnością przedstawi Państwa firmę w pozytywnym świetle.