> Zakladanie Firmy

Pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczej

Obok szerokiego wachlarza usług księgowych i rachunkowych, oferta naszego biura obejmuje pomoc przy zakładaniu działalności gospodarczej.

Biuro Rachunkowo-Księgowe Plus pomaga swoim Klientom w:

  • Rejestracji firmy
  • Wyborze rodzaju działalności i opodatkowania
  • Załatwieniu formalności w US
  • Porady naszych ekspertów jak prowadzić księgowość

Założenie nowej firmy – razem sprostamy temu wyzwaniu!

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Z jednej strony taka decyzja wiąże się z ryzykiem i koniecznością radzenia sobie z różnego rodzaju formalnościami, a drugiej jednak – własna firma oznacza często również niezależność finansową oraz większą możliwość rozwoju. Pierwszym krokiem jest zawsze rejestracja nowej firmy. Każdy stały przychód powinien być zalegalizowany – niezależnie od tego, jakiego rodzaju jest to działalność. Formularz rejestracyjny można wypełnić również elektronicznie – co jest dużym ułatwieniem dla stawiających pierwsze kroki przedsiębiorców. Po pomyślnym zarejestrowaniu swojej firmy należy się postarać o uzyskanie numerów REGON i NIP. Numer NIP wykorzystywany jest do rozliczania podatków (np. VAT), z kolei REGON jest niezbędny w kontaktach z US czy ZUS. Kolejną ważną decyzją przy zakładaniu nowej firmy jest wybór najkorzystniejszej formy opodatkowania – może to być m.in. opodatkowanie na zasadach ogólnych, karta podatkowa, ryczałt lub podatek liniowy. Na koniec warto pamiętać o założeniu firmowego konta.

Jeśli masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz profesjonalnej pomocy przy zakładaniu działalności gospodarczej, skontaktuj się z nami lub odwiedź nasze biuro w Katowicach.