Rozliczanie PIT – Katowice

Jedną z proponowanych przez nas usług jest rozliczanie PIT. Coroczny obowiązek składania deklaracji podatkowej dotyczy zarówno osób prywatnych, jak i podmiotów gospodarczych. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom oferujemy więc wypełnienie odpowiedniego wniosku oraz deklaracji na podstawie dostarczonych przez Klienta dokumentów, a następnie składamy do właściwego Urzędu Skarbowego. Dzięki temu zaoszczędzą Państwo sporo czasu oraz zyskają pewność, że deklaracja jest wypełniona prawidłowo. Prawo podatkowe zmienia się bardzo często, więc łatwo popełnić błąd robiąc to samodzielnie. Nasi specjaliści są na bieżąco ze wszystkimi zmianami, a także posiadają dużą wiedzę w zakresie księgowości, dlatego też wykonane przez nich rozliczenie PIT będzie zgodne z obowiązującym prawem, a jego wartość ujęta w korzystny sposób. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, które kierujemy do przedsiębiorców w Katowicach i okolicznych miejscowościach.

Powierzenie nam rozliczenia PIT pozwoli uniknąć błędów, które mogą się pojawić podczas samodzielnego wypełniania deklaracji podatkowej. Pomyłki te mogą mieć swoje konsekwencje, zwłaszcza jeśli będą miały miejsce w dokumentach składanych przed przedsiębiorców. Do najczęściej popełnianych błędów należą:

  • nieaktualny formularz PIT,
  • błędny identyfikator podatkowy w formularzu,
  • brak załączników do zeznania rocznego,
  • brak oznaczenia o celu złożenia zeznania rocznego.

Jakie dokumenty są niezbędne do rozliczenia PIT?

Abyśmy mogli sporządzić dla Państwa deklarację podatkową, niezbędne jest dostarczenie nam określonych informacji oraz dokumentów. Są to:

  • PESEL, obecnie nie jest już potrzebny numer identyfikacji podatkowej NIP, wystarczającym do rozliczenia jest nasz indywidualny numer PESEL,
  • dane dotyczące zamieszkania własnego, współmałżonka oraz dzieci.

Jeśli zechcą Państwo wpisać do deklaracji koszty uzyskania przychodu, będziemy potrzebowali szeregu potwierdzeń. Jeśli są Państwo zainteresowani naszymi usługami w zakresie rozliczania PIT, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i przybliżymy ofertę.