Dodatkowe usługi biur rachunkowych

Dodatkowe usługi biur rachunkowych

Wiele firm zamiast tworzyć swoje działy księgowości decyduje się na korzystanie z pomocy profesjonalnego biura rachunkowego. Współczesne biura rachunkowe oferują jednak nie tylko usługi księgowe, ale również szereg innych usług, dzięki którym odciążają właścicieli firm, by Ci mogli skupić się na swojej właściwej działalności. Czym może zająć się profesjonalne biuro rachunkowe?

Obsługa kadrowo-płacowa

Biura rachunkowe mogą zastąpić też dział kadr w firmie. Poprowadzą całą dokumentację pracowniczą, zajmą się procedurami zatrudnienia i zwolnienia pracowników, a także rozliczą ich pensje, podatki i PITy.

Usługi prawne – szereg ciekawych rozwiązań

Najlepsze biura księgowe współpracują z kancelariami prawnymi i wynajdują dla swoich klientów szereg ciekawych rozwiązań w zakresie m.in. transportu, budownictwa czy pozyskiwania środków unijnych na działalność.

Ubezpieczenia

Biuro może zająć się negocjacją polis ubezpieczeniowych dla danej firmy. Najlepsze biura księgowe załatwiają dla swoich klientów bardzo korzystne polisy za niewielkie pieniądze. Mogą to być ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, transportowe, mienia czy inne.

Telefony komórkowe

Biura rachunkowe dla swoich klientów są w stanie zorganizować też dobrą ofertę na telefony komórkowe dla pracowników. Negocjują warunki abonamentów, oraz modele telefonów.

Kredyty bankowe

Pracownicy biur księgowych zajmą się też w imieniu klienta uzyskaniem kredytu w banku. Na jego życzenie przedstawią w banku niezbędne dokumenty i poprowadzą wszystkie procedury aż do momentu przyznania kredytu.

Wirtualne biuro

Dla klientów, którzy wykonują działalność gospodarczą w domu, a nie chcą adresu domowego podawać swoim klientom, biura księgowe świadczą usługę wirtualnego biura. Klient rejestruje swoją działalność pod adresem biura księgowego, tam też trafia i jest obsługiwana jego korespondencja. Oszczędza więc na wynajmie prawdziwego biura i zatrudnieniu obsługi sekretariatu.

Zakładanie firmy

Dobre biuro rachunkowe pomoże tez poczatkującemu przedsiębiorcy z formalnościami niezbędnymi do założenia własnej działalności gospodarczej.