Firmy z własną księgowością też korzystają z usług biur rachunkowych!

Firmy z własną księgowością też korzystają z usług biur rachunkowych!

Osobom, które nigdy nie prowadziły własnej firmy wydawać by się mogło, że wielkie przedsiębiorstwa posiadające swoje działy księgowości nie korzystają z usług biur rachunkowych. W niektórych przypadkach tak jest. Cześć firm jest samowystarczalna i nie potrzebuje pomocy wyspecjalizowanego biura by rozwiązywać swoje problemy. Jednak wbrew pozorom dużo firm, które posiadają swoje działy księgowości i tak korzysta z usług doradztwa księgowego. Dlaczego tak się dzieje?

Profesjonalizm i doświadczenie

Profesjonalne doradztwo księgowe to branża, w której niezwykle ważne jest wieloletnie doświadczenie na rynku. Firmy skupiające się tylko na księgowości swoich klientów nie raz miały do czynienia z dziwnymi przypadkami, które musiały rozwikłać w konsultacji z fiskusem. Dzięki temu doskonale wiedzą, jak poradzić sobie z różnorodnymi problemami, z którymi zwykli księgowi, od lat pracujący dla jednej firmy, mają problem. Niejednokrotnie księgowi w firmie mają jakiś pomysł na obniżenie kosztów działalności firmy, jednak nie do końca są pewni, czy pomysł ten zadziała. Od tego jest właśnie doradztwo podatkowe i księgowe. Nawet w firmach, w których własna księgowość działa od lat, po przeprowadzeniu audytu, profesjonalistom z branży księgowości udaje się znaleźć jeszcze jakieś możliwości oszczędności.

Nie tylko obliczanie

Firmy, które posiadają swój dział księgowości korzystają z usług doradczych profesjonalnych biur w jeszcze kilku przypadkach. Biura rachunkowe mogą na przykład pomóc firmie uzyskać kredyt na inwestycje. Wiedzą one doskonale jak poradzić sobie z procedurami bankowymi, podczas gdy dla działu księgowego wszystko mogłoby okazać się nowością. Najlepsze biura księgowe oferują również pośrednictwo w załatwianiu dla firmy korzystnej umowy na ubezpieczenie dla pracowników czy niskich stawek za usługi operatora telefonii komórkowej, który będzie obsługiwał telefony służbowe w firmie. Działy księgowości nawet wielkich korporacji często korzystają więc z doradztwa wyspecjalizowanych biur rachunkowych.