Zalety outsourcingu finansowego

Zalety outsourcingu finansowego

Coraz więcej firm w Polsce decyduje się na outsourcing finansowy. Zamiast zakładać dział  księgowy w swojej firmie zlecają obsługę finansów firmie zewnętrznej, specjalizującej się rozliczaniu ksiąg i podatków. To rozwiązanie ma wiele plusów, nic więc dziwnego, że z roku na rok decyduje się na nie większa liczba przedsiębiorców.

Wiedza specjalistów

Zlecając obsługę finansów firmy w ręce specjalistów możemy być pewni, że zajmą się oni nimi w najbardziej profesjonalny sposób. Dobre biuro rachunkowe  dla każdego właściciela firmy to prawdziwy skarb. Dzięki znajomości przepisów i kruczków prawnych księgowi są w stanie wyczarować dla firmy spore oszczędności. Szefowie nie musza martwić się również o różnego rodzaju kontrole z instytucji finansowych. Biura rachunkowe zajmują się nimi i dostarczają im niezbędne dokumenty i wyjaśnienia. Najlepsze biura księgowe posiadają wysokie polisy ubezpieczeniowe, w związku z czym biorą odpowiedzialność za popełnione przez siebie błędy. Właściciele firm, którzy skorzystali z outsourcingu finansowego nie muszą więc martwić się o kwoty potrzebne do pokrycia ewentualnych kar.

Pomoc dla firmy

Outsourcing finansowy często nie ogranicza się do obliczenia podatku od zarobków firmy. Współczesne biura księgowe zajmą się również obsługą kadrowo-płacową swojego klienta. Pracownicy firmy będą zajmować się dokumentacją zatrudnieni i zwolnień, a także obliczaniem wypłat i świadczeń. Często w ofercie jest również obsługa PITów pracowników. Najlepsze biura księgowe idą o krok dalej. Od swoich klientów mogą przejąć również aspekty prawne działania firmy, w tym organizację transportu międzynarodowego czy budowy nowej siedziby. Na życzenie klienta i w jego imieniu zajmą się też negocjacją umów z innymi podmiotami. Mogą to być firmy ubezpieczeniowe lub chociażby dostawcy usług telefonii komórkowej. Outsourcing tych wszystkich obowiązków pozwala zarządowi firmy skupić się na właściwej działalności przedsiębiorstwa, zamiast na sprawach organizacyjnych.